Kurs na prawo jazdy bez wykładów? - felieton Grzegorza Wójcika

 

O e-kursach napisano całkiem sporo. Z opinią na ich temat jest troszkę tak jak telefonami. Właściciele słuchawek z nadgryzionym jabłkiem (nieprzyzwoicie drogich) zachwalają doskonałość iOS, ci z Windowsem na pokładzie zaś nie zamieniliby swojego systemu na żaden inny. Prawda jak zawsze leży po środku i nazywa się Android :)
 
W Sejmie padła propozycja aby część szkolenia teoretycznego w ramach kursu na prawo jazdy nie była obowiązkowa. Właściwie to teoria obowiązkowa będzie, jednak szkoły nauki jazdy będą mogły odpuścić sobie organizowanie wykładów. Zapytacie gdzie w tej radosnej nowinie jest haczyk?
 
Pozornie są dwa:
1. Sejmowa podkomisja zajmująca się zmianami w ustawie o kierujących zajęła się ustawą 1. IV 2014 (słownie: pierwszego kwietnia) czyli w prima aprilis. Z całą pewnością żart to nie nie był. Dla uwiarygodnienia podaję linki do druku sejmowego oraz transmisji z obrad.
 
2. Kurs na prawo jazdy bez teorii?? No niezupełnie. Teorię będzie można odbyć drogą e-lerningu. Szkoły nauki jazdy oczywiście będą mogły organizować wykłady - nikt im tego zabronić nie może, będzie to jednak dodatkowa opcja.
 
Proponowane zmiany w szkoleniu można śmiało uznać za sensacyjne. Nie tak dawno bowiem w Sejmie chciano zakazać e-learningu umożliwiając skorzystanie z tej nowoczesnej formy nauki jedynie osobom niepełnosprawnym. 
 
Osobiście wolę stosunkowo młodego Androida,  jako system stworzony przez ludzi i dla ludzi (otwarty kod). Na polu  nauki jazdy będąc kursantem wybrałbym rozwiązania ZdamyTo stworzone w ogromnej części przez kursantów i skrojone do ich potrzeb. Autoreklama? Niekoniecznie. Sam jestem instruktorem i nie podpisałbym się pod jakimś lipnym projektem learningowym.
 

* autorem felietonu jest instruktor mgr inż. Grzegorz Wójcik

-> https://www.zdamyto.com/elearning/kat_b

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka