Czy egzamin teoretyczny będziemy zdawać w wybranym starostwie?

Testy na prawo jazdy będzie można zdawać w wybranym przez siebie starostwie powiatowym? Z nieoficjalnych informacji wynika, że taki scenariusz jest rozpatrywany i miałby wejść w życie, ale dopiero od 2016 roku.

Obecnie, co wie każdy kursant, na egzamin będzie trzeba się stawić w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dla znacznej części osób wiąże się to z dalszym wyjazdem. Taką sytuację mogła by poprawić możliwość podchodzenia do egzaminu starostwie. 

 

Według obecnych przepisów starostwo musimy odwiedzić w celu wyrobienia sobie tzw. profilu kandydata na kierowcę. Czy egzamin w urzędzie to na pewno dobry pomysł?

Z pewnością wadą byłaby konieczność rozdzielenia egzaminu teoretycznego i praktycznego. Na egzamin łączony, w jednym dniu decyduje się wiele osób, a po wprowadzeniu tych zmian byłoby to mniej realne.

Pomysł również nie spodoba się WORDom, które przecież żyją z egzaminów. 

Puki co resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami. Zakłada ona m.in. powołanie zespołu (funduszu), który zajmie się weryfikacją bazy pytań egzaminacyjnych, a także odtajni przynajmniej część z nich. Kilka dni temu odbyło się pierwsze czytanie projektu w Sejmie.

 

Wszelkie plotki o znacznych zmianach w egzaminie teoretycznym jeszcze w grudniu czy na początku 2014 roku okazały się nie prawdziwe. Na razie wszystko zostaje "po staremu".

Doskonałe przygotowanie do testów zapewniają testy oraz e-kurs, a już z początkiem 2014 roku - nasze materiały jeszcze bardziej zyskają - będziemy o tym wkrótce informować.

 

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka