terminy word bialystok

Wolne terminy w WORD Białystok

Wolne terminy na egzamin w WORD Białystok można sprawdzić poprzez kontakt z pracownikami ośrodka lub na stronie Info-car. Czas oczekiwania na egzamin zależy od sezonu – zdarza się, że termin się zwalnia i wtedy można zapisać się szybciej.
Można to zrobić osobiście, przez telefon lub Internet.
Zapisy na egzaminy online odbywają się na wyżej wymienionej stronie. Po wybraniu dogodnej daty należy wpłacić odpowiednią kwotę na podany nr konta bankowego.

W jaki sposób zdać egzamin państwowy?

Egzamin teoretyczny składa się z pytań zamkniętych. Aby zdać należy uzyskać 68 punktów na 74. Natomiast praktyczny polega na wykonywaniu poleceń egzaminatora. Kiedy egzaminy się zbliżają, w głowie zdającego pojawia się wiele pytań: na co uważać? Czy rozmawiać z egzaminatorem? Aby pomyślnie przejść przez egzamin należy się skoncentrować.
Najczęściej popełniane błędy podczas części praktycznej to, między innymi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na rozmowy z egzaminatorem można sobie pozwolić, jeśli będzie oczywiste, że nie będzie temu przeciwny.

Jak zrezygnować z egzaminu?

Rezygnacja z egzaminu wymaga złożenia wniosku (druki do pobrania na stronie internetowej WORDu). Warunkiem jest to, aby do wyznaczonego terminu pozostały minimum 2 dni – chyba, że dyrektor zadecyduje inaczej.
Zwrot pieniędzy wpłaconych na konto bankowe instytucji otrzyma się po rozpatrzeniu wniosku.

WORD Białystok – pojazdy

W celu zapoznania kandydatów na kierowców z zasadami przeprowadzania egzaminu jest organizowany co jakiś czas tzw. dzień otwarty. W jego trakcie można odbyć próbny egzamin na placu manewrowym oraz zobaczyć jacy są egzaminatorzy pracujący w ośrodku.
Informacje na temat najbliższych wydarzeń są publikowane na stronie WORDu. Można tam sprawdzić aktualności, BIP, przetargi czy godziny otwarcia.

Jak dojechać do WORD Białystok?

W pobliżu WORD Białystok znajdują się, między innymi ulice Wiewiórcza i Żurawia, gdzie prawdopodobnie przebiega częściowo trasa egzaminacyjna. Najbliżej ośrodka znajduje się przystanek autobusowy Wiewiórcza/Word. Nieco dalej Wiewiórcza/Szpital Zakaźny, a więc dojazd do niego jest możliwy komunikacją miejską.

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany jaki WORD wybrać, dobrze jest poznać opinie innych osób i sprawdzić ranking zdawalności.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o WORD Białystok? Dołącz do grupy na facebooku i poznaj kursantów ze swojego miasta.