WORD Piła terminy

Jak wygląda egzamin w WORD Piła?

Do egzaminu w WORD Piła można podejść po zapisaniu się osobiście, w godzinach otwarcia instytucji, przez telefon lub Internet. Zapisy na egzamin online przebiegają za pośrednictwem serwisu Info-car.
Należy zalogować się na swoje konto, wybrać dogodny termin i wpłacić odpowiednią kwotę na podany nr konta bankowego. W ten sam sposób można także dokonać zmiany terminu egzaminu. Czas oczekiwania na egzamin zależy od sezonu i liczby chętnych.

Jak wygląda egzamin i na co uważać?

Egzamin na prawo jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Jak zdać obie z nich? Egzamin teoretyczny wymaga dobrej znajomości przepisów ruchu drogowego, gdyż odpowiadając na pytania należy uzyskać 68 punktów na 74 możliwych. Praktyczny natomiast polega na wykonywaniu poleceń egzaminatora.
Najczęściej popełniane błędy to, na przykład, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy niezatrzymywanie się na znaku „STOP”.
Dużą pomocą ze stresem może być rozmowa, więc pojawia się pytanie czy rozmawiać z egzaminatorem. Jeśli jest on chętny do wymiany zdań to jak najbardziej.

Pojazdy w WORD Piła

Czym zdajemy to kolejne pytanie, które pojawia się w głowach osób egzaminowanych. Na czas egzaminu WORD Piła użycza jeden ze swoich pojazdów.
Dobra okazją do zobaczenia pojazdów jest tzw. dzień otwarty organizowany co jakiś czas. Podczas niego odbywają się próbne egzaminy na placu manewrowym.
To świetny moment do sprawdzenia jacy są egzaminatorzy w danym ośrodku. Informacje o różnych wydarzeniach, aktualności, BIP, przetargi czy kontakt do WORDu można sprawdzić na jego stronie internetowej.

Jak przebiega rezygnacja z egzaminu?

Rezygnacja z egzaminu wymaga złożenia wniosku minimum 2 dni przed wyznaczonym terminem (druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej ośrodka). W sytuacjach losowych dyrektor może jednak zadecydować inaczej.
Po rozpatrzeniu wniosku nastąpi zwrot pieniędzy wpłaconych na konto bankowe WORDu. Można je także zachować na poczet przyszłego egzaminu.

Dojazd od WORD Piła

W pobliżu WORD Piła znajduje się przystanek autobusowy Lotnicza/Grunwaldzka, od strony ul. Lotnicza. Z kolei przy Drodze Wojewódzkiej 179 jest przystanek autobusowy Al. WP/Przychodnia.
To też ten rejon stanowi część trasy egzaminacyjnej.
Przed wybraniem odpowiedniego ośrodka kursanci często sprawdzają opinie na temat różnych WORDów oraz ranking zdawalności.

Chcesz poznać kursantów z WORD Piła i poznać ich opinie? Dołącz do grupy na fb.