Egzamin na prawo jazdy w mieście Lubań

Jakie opinie o DORD Lubań?

Chcesz wsiąść w auto i ruszyć w tylko Tobie znanym kierunku?
To będzie możliwe, jeśli zdasz prawo jazdy i uzyskasz uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
Kiedyś prawko można było zdawać tylko w największych polskich miastach. Dziś możesz to zrobić np. w DORD Lubań. Dowiedz się więcej na temat tego ośrodka! Dołącz do grupy na facebooku, aby poznać opinie o DORD Lubań.

Jak dojechać do DORD Lubań?

DORD Lubań znajduje się na uboczu miasta, przy ulicy Dolnej 8. Prowadzi do niej ulica Różana.

Gdy zamierzasz dojechać do ośrodka pieszo lub rowerem i znajdujesz się w centrum Lubania, udaj się na ulicę Dolna i kontynuuj jazdę pieszo lub rowerem przez około [ilość kilometrów] km. Ośrodek DORD będzie po prawej stronie przy ulicy Dolna 8.

Jeżeli jesteś poza Lubaniem i masz zamiar dojechać pociągiem to po wyjściu z dworca kolejowego i udaj się na pobliski przystanek autobusowy. Zapytaj innych pasażerów lub sprawdź rozkłady jazdy, aby dowiedzieć się, który autobus kursuje w kierunku ulicy Dolna. Po wsiadaniu do autobusu, monitoruj przystanki i wysiądź, gdy będziesz w pobliżu ośrodka DORD przy ulicy Dolna 8.

W sytuacji w której przyjeżdżasz autobusem, zazwyczaj znajdziesz się już w centrum miasta. Udaj się pieszo w kierunku ulicy Dolna i kontynuuj jazdę przez około [ilość kilometrów] km. Ośrodek DORD będzie po prawej stronie przy ulicy Dolna 8.

Gdzie najłatwiej zdać egzamin w okolicy DORD Lubań?

Lubań to niewielkie miasto (np. w porównaniu do Wrocławia), więc panuje tam raczej mały ruch. To sprawia, że dla wielu osób zdawanie tam egzaminu jest prostsze. Jednak pamiętaj, że niezależnie od tego, gdzie odbędzie się test na prawo jazdy, trzeba wykonać takie same zadania jak w innych DORD-ach w województwie dolnośląskim. Zatem szanse na zostanie kierowcą wszędzie są takie same.

Jak się zapisać na egzamin w DORD Lubań?

Zapisy na egzamin praktyczny i teoretyczny w DORD Lubań są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Możesz także umówić się na test osobiście w ośrodku.

Jakie opłaty za egzamin w DORD?

Cennik DORD Lubań jest taki sam jak w pozostałych ośrodkach. Za teoretyczny egzamin na prawo jazdy kat. B trzeba zapłacić 50 zł, a za praktyczny 200 zł. Łącznie 250 zł.

Jak zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Aby uzyskać wymaganą liczbę punktów na egzaminie teoretycznym, trzeba najpierw poznać zasady ruchu drogowego. W tym celu możesz uczęszczać na wykłady w ośrodku szkolenia kierowców. Możesz uczyć się także samodzielnie w domu. Pomogą Ci w tym profesjonalnie przygotowane materiały, np. testy na prawo jazdy, e-booki lub e-kursy, które są dostępne na stronie zdamyto.com.
One zawierają nie tylko „suche” informacje, ale także liczne animacje i ćwiczenia. Dzięki nim sprawdzisz, czy dobrze rozumiesz wybrane przepisy. Na stronie znajdują się również testy na prawo jazdy, które zawierają takie same pytania jak na egzaminie państwowym. Warto się z nimi zapoznać, aby podczas prawdziwego testu nic Cię nie zaskoczyło!

@grzegorzinstruktor

Znasz dopuszczalne prędkości? To odpowiedz – z jaką prędkością można tu jechać? #naukajazdy #testynaprawojazdy #prawojazdy

♬ oryginalny dźwięk – grzegorzinstruktor – grzegorzinstruktor

Ile trwa egzamin teoretyczny w DORD Lubań?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy trwa 25 minut.

Jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy?

Aby podejść do egzaminu praktycznego w DORD Lubań, trzeba odbyć 30 godzin „jazd” samochodem pod okiem instruktora.

Ile trwa egzamin praktyczny na prawo jazdy?

Zazwyczaj egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B trwa nie mniej niż 40 minut.

Czy można zrezygnować z terminu egzaminu bez dodatkowych kosztów?

Możesz zrezygnować z egzaminu bez ponoszenia dodatkowych kosztów do 2 dni przed jego rozpoczęciem.

Jakie pojazdy egzaminacyjne w DORD Lubań?

Flota pojazdów zostanie ujednolicona od 30.06.2026 roku.

Dlaczego DORD Lubań zamiast WORD Lubań?

Nazwa DORD Lubań obowiązuje od momentu scalenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w jedną jednostkę.

Jakie opinie o DORD Lubań?

Jeśli rozważasz zdawanie egzaminu w DORD Lubań, odwiedź np. tematyczne grupy na portalach społecznościowych. Wielu kandydatów na kierowców, którzy zdawali w tym ośrodku test na prawko, dzieli się w Internecie swoimi doświadczeniami.