Czy w tej sytuacji masz obowiązek sygnalizować postój widocznego z dostatecznej odległości, uszkodzonego pojazdu, na drodze, która nie jest drogą ekspresową?

Plik: 5341 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Nie, w takiej sytuacji przepisy nie nakazują sygnalizowania postoju jeśli pojazd jest widoczny z dostatecznej odległości.

Podstawa prawna:

Art. 50 ust. 1 pkt. 2 lit.a Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 390 (64%) 218 (36%) 608
2020-07 1701 (62%) 1037 (38%) 2738
2020-06 1860 (66%) 947 (34%) 2807
2020-05 308 (67%) 154 (33%) 462
2020-04 129 (80%) 32 (20%) 161
2020-03 813 (80%) 201 (20%) 1014
2020-02 1197 (65%) 633 (35%) 1830
2020-01 1282 (64%) 724 (36%) 2006
2019-12 846 (62%) 522 (38%) 1368
2019-11 1202 (62%) 735 (38%) 1937
2019-10 1262 (65%) 693 (35%) 1955
2019-09 1346 (62%) 817 (38%) 2163
2019-08 1501 (65%) 819 (35%) 2320
2019-07 1513 (61%) 965 (39%) 2478
2019-06 1278 (63%) 759 (37%) 2037
2019-05 1495 (64%) 838 (36%) 2333
2019-04 1522 (65%) 828 (35%) 2350
2019-03 1851 (65%) 998 (35%) 2849
2019-02 1689 (66%) 889 (34%) 2578
2019-01 1733 (65%) 937 (35%) 2670
Łącznie 24918 (64%) 13746 (36%) 38664

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Ogólne zasady określające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zachowanie w momencie awarii
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.