ZdamyTo.com - Prawo Jazdy, E-Kurs

Wykłady on-line na prawo jazdy
kategorii B

Rozpocznij lekcję
Ucz się wygodnie w domu!
  • Setki animacji z sytuacjami w ruchu drogowym,
  • Ćwiczenia dla każdego tematu,
  • Podgląd i kontrola postępów w nauce,
  • Wygodniejsza i skuteczniejsza nauka niż z książki,
  • Uczysz się na dowolnym urządzeniu: komputer, tablet, telefon.

E-kurs Zdamyto przygotuje Cię do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B poruszając wszystkie najważniejsza zagadnienia i prowadząc Cię krok po kroku przez gąszcz przepisów tak, aby zrozumienie zasad ruchu drogowego było maksymalnie proste.

Kurs online najlepiej rozpocząć od początku od działu 1 z wiadomościami ogólnymi i podstawowymi definicjami, których trzeba się nauczyć, aby zrozumieć kolejne tematy.

Dział 2 to podstawowe pojęcia opisane na wielu przykładach i sytuacjach w ruchu drogowym. Nauczysz się odróżniać czym jest „droga” według prawa o ruchu drogowym, a czym „jezdnia”. Poznasz podstawowe elementy składowe drogi oraz dowiesz się co to jest „obszar zabudowany” oraz „strefa zamieszkania”.

Dział 3 to tematy dotyczące podstaw ruchu pojazdów na drodze oraz zasady zachowania szczególnej ostrożności. Sytuacje w których należy zachować szczególną ostrożność przedstawione są na przykładach i musisz się ich wszystkich nauczyć, ponieważ bardzo wiele pytań egzaminacyjnych dotyczy właśnie tego zagadnienia, a statystyki jasno wskazuję, że tu właśnie bardzo wielu zdających popełnia błędy na egzaminie.

Dział 4 i 5 to już tematy opisujące szczegółowo przepisy w ruchu drogowym od włączenia się do ruchu, pierwszeństwa przejazdu na różnych typach skrzyżowania, zmiany pasa ruchu, omijania, wymijania, wyprzedzania, zatrzymania, postoju, cofanie oraz zachowania wobec pieszego lub rowerzysty. Wszystkie te zagadnienia w kursie online Zdamyto zostaną Ci przedstawione na animacjach, aby każdy temat był dla Ciebie możliwie jak najlepiej zrozumiały.

Dział 6 dotyczy znaków drogowych. Z pozoru najprostszy dział, ponieważ większość z Was znaki drogowe zna już przed rozpoczęciem nauki teorii na prawo jazdy. Jednak jak wskazują statystyki zdawalności to wśród pytań z zakresu znaków pionowych i poziomych jest wiele takich, które można uznać za podchwytliwe i właśnie w tych pytaniach osoby podchodzące do egzaminów teoretycznych tracą bardzo wiele punktów.

Dział 7 kursu składa się z tematów dotyczących użytkowania pojazdu. Poznasz najważniejsze regulacje prawne dotyczące świateł zewnętrznych, używania sygnału dźwiękowego. Nauczysz się jak kolejno należy wykonywać czynności, aby właściwie przygotować się do jazdy. W dziale znajdują się, także temat „Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem” oraz tematy z opisem czynników bezpieczeństwa dotyczących pojazdu, ładunku oraz przewożonych osób.

Dział 8 to tematy z których dowiesz się jakie są wymagane dokumenty kierującego samochodem osobowym, a także obowiązki właściciela i posiadacza pojazdu oraz wymagane i dobrowolne ubezpieczenia.

Dział 9 to opis techniki kierowania samochodem osobowym i tematy w których wytłumaczono ruszanie pojazdem oraz pokonywanie zakrętów, odstępy i hamowanie, a także spostrzeganie i ocenę sytuacji.

Dział 10 przybliża tematy z zakresu warunków panujących na drodze takich jak czynniki ryzyka związane z warunkami pogodowymi oraz jazdą w porze dnia i nocy, a także temat różnego pola widzenia kierowców.

Dział 11 dotyczy aspektów mechanicznych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa, czyli podstawowa wiedza z budowy pojazdu, silnika i układu napędowego, kierowniczego oraz hamulcowego.

Dział 12, czyli ostatni dział kursu odnosi się do zachowania kierującego pojazdem oraz innych uczestników ruchu w momencie awarii, kolizji lub wypadku drogowego. Opisane są także podstawowe zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej i akcji ratunkowych.