Czy w tej sytuacji, podczas postoju uszkodzonego pojazdu poza obszarem zabudowanym, masz obowiązek umieścić ostrzegawczy trójkąt odblaskowy bezpośrednio za pojazdem lub na nim ?

Plik: 5339 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Nie. W tej sytuacji pojazd nie stoi na jezdni i jest widoczny z dostatecznej odległości, więc nie masz obowiązku ustawiać trójkąta.

Podstawa prawna:

Art. 50 ust. 2 pkt. 2a Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 425 (73%) 158 (27%) 583
2020-07 1741 (72%) 669 (28%) 2410
2020-06 1835 (76%) 590 (24%) 2425
2020-05 289 (79%) 77 (21%) 366
2020-04 110 (80%) 28 (20%) 138
2020-03 745 (82%) 160 (18%) 905
2020-02 1120 (63%) 657 (37%) 1777
2020-01 1248 (63%) 734 (37%) 1982
2019-12 859 (60%) 570 (40%) 1429
2019-11 1226 (61%) 773 (39%) 1999
2019-10 1198 (58%) 854 (42%) 2052
2019-09 1293 (60%) 852 (40%) 2145
2019-08 1384 (62%) 845 (38%) 2229
2019-07 1534 (61%) 999 (39%) 2533
2019-06 1178 (58%) 838 (42%) 2016
2019-05 1437 (60%) 946 (40%) 2383
2019-04 1396 (61%) 878 (39%) 2274
2019-03 1719 (62%) 1043 (38%) 2762
2019-02 1506 (61%) 970 (39%) 2476
2019-01 1631 (62%) 998 (38%) 2629
Łącznie 23874 (64%) 13639 (36%) 37513

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Ogólne zasady określające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zachowanie w momencie awarii
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.