Czy jako uczestnik wypadku drogowego, w którym nie ma zabitych lub rannych, masz obowiązek wezwać Policję?

Plik: 5331 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Jeśli nie ma zabitych ani rannych to nie masz obowiązku wzywania policji na miejsce wypadku.

Podstawa prawna:

art. 44 ust. 1 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 1711 (80%) 429 (20%) 2140
2020-07 7683 (83%) 1575 (17%) 9258
2020-06 8122 (85%) 1462 (15%) 9584
2020-05 1655 (81%) 399 (19%) 2054
2020-04 427 (82%) 96 (18%) 523
2020-03 5381 (82%) 1156 (18%) 6537
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
2020-01 1514 (76%) 469 (24%) 1983
2019-12 955 (74%) 341 (26%) 1296
2019-11 1341 (73%) 489 (27%) 1830
2019-10 1477 (75%) 503 (25%) 1980
2019-09 1511 (74%) 526 (26%) 2037
2019-08 1633 (74%) 578 (26%) 2211
2019-07 1747 (75%) 576 (25%) 2323
2019-06 1438 (75%) 492 (25%) 1930
2019-05 1701 (76%) 523 (24%) 2224
2019-04 1639 (76%) 506 (24%) 2145
2019-03 1973 (76%) 629 (24%) 2602
2019-02 1794 (76%) 573 (24%) 2367
2019-01 1951 (76%) 601 (24%) 2552
Łącznie 45655 (79%) 11923 (21%) 57578

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Ogólne zasady określające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zachowanie w momencie wypadku
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.