Czy stojąc przez kilka minut bez ruchu w zatorze drogowym ("korku"), pomiędzy innymi pojazdami na tym samym pasie ruchu, masz prawo wyłączyć światła?


Plik: 5271 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Uzasadnienie:

Tak, jeżeli zatrzymanie trwa ponad 1 minutę, dopuszcza się wyłączenie świateł zewnętrznych pojazdu, o ile na tym samym pasie ruchu, przed tym pojazdem i za nim, stoją inne pojazdy.

Podstawa prawna:

Podstawa prawna:

Art. 51 ust. 7 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137, z późn zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-12 1426 (53%) 1267 (47%) 2693
2020-11 2459 (60%) 1647 (40%) 4106
2020-10 2433 (61%) 1560 (39%) 3993
2020-09 2276 (57%) 1728 (43%) 4004
2020-08 3115 (62%) 1903 (38%) 5018
2020-07 2561 (56%) 2031 (44%) 4592
2020-06 2930 (62%) 1830 (38%) 4760
2020-05 518 (59%) 356 (41%) 874
2020-04 197 (73%) 72 (27%) 269
2020-03 1898 (74%) 676 (26%) 2574
2020-02 1379 (64%) 784 (36%) 2163
2020-01 1546 (66%) 806 (34%) 2352
2019-12 1099 (64%) 624 (36%) 1723
2019-11 1530 (63%) 886 (37%) 2416
2019-10 1495 (63%) 888 (37%) 2383
2019-09 1712 (64%) 964 (36%) 2676
2019-08 1807 (67%) 910 (33%) 2717
2019-07 1929 (65%) 1032 (35%) 2961
2019-06 1563 (63%) 899 (37%) 2462
2019-05 1905 (67%) 938 (33%) 2843
2019-04 1818 (65%) 988 (35%) 2806
2019-03 2158 (65%) 1175 (35%) 3333
2019-02 2061 (67%) 1011 (33%) 3072
2019-01 2075 (66%) 1065 (34%) 3140
Łącznie 43890 (63%) 26040 (37%) 69930

Pytanie należy do kategorii:

Pytanie należy do kategorii:

Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

Działy tematyczne:

  • Używanie świateł zewnętrznych i sygnałów pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Używanie świateł zewnętrznych
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.