Czy w tej sytuacji po wyminięciu pojazdu masz prawo zmienić światła mijania na drogowe?

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, ponieważ świateł drogowych wolno używać tylko w czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach.

Podstawa prawna:

art. 51 ust. 3 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 1545 (95%) 88 (5%) 1633
2020-07 7082 (95%) 339 (5%) 7421
2020-06 7360 (96%) 278 (4%) 7638
2020-05 1508 (97%) 46 (3%) 1554
2020-04 393 (96%) 15 (4%) 408
2020-03 4853 (96%) 195 (4%) 5048
2020-02 13 (100%) 0 (0%) 13
2020-01 3096 (92%) 264 (8%) 3360
2019-12 2268 (91%) 216 (9%) 2484
2019-11 3114 (91%) 310 (9%) 3424
2019-10 3258 (92%) 282 (8%) 3540
2019-09 3387 (91%) 330 (9%) 3717
2019-08 3577 (92%) 314 (8%) 3891
2019-07 3748 (92%) 344 (8%) 4092
2019-06 3179 (92%) 278 (8%) 3457
2019-05 3612 (92%) 332 (8%) 3944
2019-04 3536 (92%) 302 (8%) 3838
2019-03 4387 (93%) 354 (7%) 4741
2019-02 3972 (92%) 327 (8%) 4299
2019-01 4246 (92%) 363 (8%) 4609
Łącznie 68134 (93%) 4977 (7%) 73111

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Używanie świateł zewnętrznych i sygnałów pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Używanie świateł zewnętrznych
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.