Czy w tej sytuacji, parkując motocykl na drodze, masz obowiązek włączyć światła pozycyjne lub postojowe?

Plik: 4966 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Nie, ponieważ przepisy w tej sytuacji nie nakazują włączania świateł pozycyjnych lub postojowych. Podczas zatrzymania lub postoju, w miejscu oświetlonym w stopniu zapewniającym widoczność pojazdu lub znajdującym się poza jezdnią i poboczem, wszystkie światła pojazdu mogą być wyłączone.

Podstawa prawna:

Art. 52 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137, z późn zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 9 (45%) 11 (55%) 20
2020-07 32 (63%) 19 (37%) 51
2020-06 29 (64%) 16 (36%) 45
2020-05 43 (39%) 68 (61%) 111
2020-04 22 (42%) 31 (58%) 53
2020-03 137 (43%) 182 (57%) 319
2020-02 0 (0%) 2 (100%) 2
2020-01 663 (34%) 1299 (66%) 1962
2019-12 483 (33%) 991 (67%) 1474
2019-11 689 (34%) 1354 (66%) 2043
2019-10 673 (33%) 1350 (67%) 2023
2019-09 722 (33%) 1463 (67%) 2185
2019-08 814 (34%) 1574 (66%) 2388
2019-07 895 (34%) 1723 (66%) 2618
2019-06 675 (33%) 1383 (67%) 2058
2019-05 801 (34%) 1569 (66%) 2370
2019-04 835 (34%) 1595 (66%) 2430
2019-03 905 (33%) 1854 (67%) 2759
2019-02 933 (35%) 1731 (65%) 2664
2019-01 940 (34%) 1851 (66%) 2791
Łącznie 10300 (34%) 20066 (66%) 30366

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Dodatkowe pytania uzupełniające - cz. 5.

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Używanie świateł zewnętrznych
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.