Czy masz prawo cofać pojazdem na moście przy zachowaniu szczególnej ostrożności?

Plik: 5255 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Nie, ponieważ cofanie pojazdem na moście jest zabronione. Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.

Podstawa prawna:

Art. 23 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 1168 (98%) 29 (2%) 1197
2020-07 4873 (98%) 107 (2%) 4980
2020-06 5137 (98%) 85 (2%) 5222
2020-05 853 (99%) 12 (1%) 865
2020-04 245 (98%) 5 (2%) 250
2020-03 2738 (99%) 38 (1%) 2776
2020-02 352 (100%) 0 (0%) 352
2020-01 461 (83%) 93 (17%) 554
2019-12 300 (82%) 67 (18%) 367
2019-11 371 (79%) 97 (21%) 468
2019-10 410 (78%) 116 (22%) 526
2019-09 465 (77%) 140 (23%) 605
2019-08 534 (82%) 118 (18%) 652
2019-07 621 (82%) 132 (18%) 753
2019-06 438 (78%) 127 (22%) 565
2019-05 501 (78%) 141 (22%) 642
2019-04 491 (77%) 145 (23%) 636
2019-03 602 (80%) 151 (20%) 753
2019-02 572 (81%) 138 (19%) 710
2019-01 569 (78%) 164 (22%) 733
Łącznie 21701 (92%) 1905 (8%) 23606

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Omijanie, wymijanie, cofanie

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Cofanie
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.