Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić pojazd szynowy?

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

W tej sytuacji zbliżasz się do przejścia dla pieszych i wyprzedzanie jest zabronione. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.

Podstawa prawna:

art. 24 ust. 4 i art. 26 ust. 3 pkt 1) ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 278 (64%) 157 (36%) 435
2020-07 1094 (65%) 587 (35%) 1681
2020-06 982 (62%) 611 (38%) 1593
2020-05 160 (64%) 89 (36%) 249
2020-04 70 (67%) 34 (33%) 104
2020-03 437 (81%) 104 (19%) 541
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
Łącznie 3023 (66%) 1582 (34%) 4605

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyprzedzanie

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyprzedzanie
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.