Czy w przedstawionej sytuacji dozwolone jest wyprzedzanie widocznego pojazdu?

Plik: 6700 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, wolno Ci wyprzedzać, ponieważ na widocznym skrzyżowaniu ruch jest kierowany przez sygnalizacje świetlną.

Podstawa prawna:

art. 24 ust. 7 pkt 3 Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym z późniejszymi zmianami

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 386 (83%) 80 (17%) 466
2020-07 1362 (81%) 322 (19%) 1684
2020-06 1347 (84%) 264 (16%) 1611
2020-05 231 (82%) 52 (18%) 283
2020-04 104 (90%) 12 (10%) 116
2020-03 559 (89%) 66 (11%) 625
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
2020-01 440 (68%) 207 (32%) 647
2019-12 307 (68%) 147 (32%) 454
2019-11 410 (67%) 200 (33%) 610
2019-10 398 (65%) 216 (35%) 614
2019-09 485 (66%) 247 (34%) 732
2019-08 511 (66%) 268 (34%) 779
2019-07 606 (67%) 304 (33%) 910
2019-06 439 (65%) 232 (35%) 671
2019-05 475 (68%) 225 (32%) 700
2019-04 485 (64%) 273 (36%) 758
2019-03 593 (67%) 297 (33%) 890
2019-02 578 (65%) 314 (35%) 892
2019-01 560 (66%) 289 (34%) 849
Łącznie 10278 (72%) 4015 (28%) 14293

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyprzedzanie

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyprzedzanie
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.