Czy za tym znakiem masz prawo wyprzedzić pojazd uprzywilejowany?

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, ponieważ wyjeżdżasz z obszaru zabudowanego. Zabrania się wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego, ale tylko na obszarze zabudowanym.

Podstawa prawna:

Art. 24 ust. 11 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 1011 (69%) 464 (31%) 1475
2020-07 4001 (68%) 1853 (32%) 5854
2020-06 3810 (70%) 1643 (30%) 5453
2020-05 848 (71%) 353 (29%) 1201
2020-04 190 (72%) 74 (28%) 264
2020-03 2349 (74%) 814 (26%) 3163
2020-02 1274 (100%) 0 (0%) 1274
2020-01 1379 (67%) 683 (33%) 2062
2019-12 978 (65%) 521 (35%) 1499
2019-11 1381 (67%) 673 (33%) 2054
2019-10 1377 (66%) 717 (34%) 2094
2019-09 1558 (68%) 746 (32%) 2304
2019-08 1684 (70%) 720 (30%) 2404
2019-07 1774 (69%) 801 (31%) 2575
2019-06 1429 (65%) 757 (35%) 2186
2019-05 1638 (68%) 762 (32%) 2400
2019-04 1595 (67%) 774 (33%) 2369
2019-03 1948 (67%) 955 (33%) 2903
2019-02 1826 (68%) 858 (32%) 2684
2019-01 1861 (66%) 938 (34%) 2799
Łącznie 33911 (69%) 15106 (31%) 49017

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyprzedzanie

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyprzedzanie
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.