Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić skręcający pojazd?

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, masz prawo wyprzedzać skręcający pojazd zgodnie z obowiązujemy przepisami. Pamiętaj jednak, że widoczna linia podwójna ciągła zabrania jedynie przekraczanie jej i najeżdżania na nią, a wyprzedzanie przed przejściem o ruchu kierowanym jest dozwolone. W tej sytuacji jest też możliwe zachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdu wyprzedzanego.

Podstawa prawna:

art. 24 ust. 7 pkt 3) i ust. 9 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 108 (52%) 99 (48%) 207
2020-07 406 (51%) 387 (49%) 793
2020-06 441 (55%) 360 (45%) 801
2020-05 156 (57%) 116 (43%) 272
2020-04 38 (54%) 32 (46%) 70
2020-03 203 (49%) 215 (51%) 418
2020-02 0 (0%) 4 (100%) 4
2020-01 1023 (58%) 731 (42%) 1754
2019-12 747 (58%) 543 (42%) 1290
2019-11 996 (56%) 775 (44%) 1771
2019-10 990 (55%) 805 (45%) 1795
2019-09 1126 (59%) 798 (41%) 1924
2019-08 1121 (59%) 793 (41%) 1914
2019-07 1347 (60%) 885 (40%) 2232
2019-06 1067 (59%) 739 (41%) 1806
2019-05 1111 (58%) 805 (42%) 1916
2019-04 1134 (58%) 805 (42%) 1939
2019-03 1450 (59%) 989 (41%) 2439
2019-02 1288 (57%) 955 (43%) 2243
2019-01 1329 (57%) 983 (43%) 2312
Łącznie 16081 (58%) 11819 (42%) 27900

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyprzedzanie

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyprzedzanie
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.