Czy postój motoroweru na chodniku, w odległości 20 m od tablicy oznaczającej przystanek autobusowy, jest dopuszczalny?

Plik: 6058 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, postój w odległości 20 m od tablicy oznaczającej przystanek autobusowy, jest dopuszczalny. Zabrania się zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości. 20 metrów to więcej niż 15 metrów, więc wolno Ci się zatrzymać w takiej odległości.

Podstawa prawna:

Art. 49 ust. 1 pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 43 (86%) 7 (14%) 50
2020-07 245 (85%) 43 (15%) 288
2020-06 216 (86%) 35 (14%) 251
2020-05 59 (84%) 11 (16%) 70
2020-04 16 (80%) 4 (20%) 20
2020-03 55 (82%) 12 (18%) 67
2020-02 337 (76%) 105 (24%) 442
2020-01 434 (77%) 127 (23%) 561
2019-12 281 (75%) 92 (25%) 373
2019-11 368 (78%) 103 (22%) 471
2019-10 389 (73%) 142 (27%) 531
2019-09 436 (71%) 182 (29%) 618
2019-08 518 (78%) 150 (22%) 668
2019-07 604 (79%) 158 (21%) 762
2019-06 419 (74%) 151 (26%) 570
2019-05 470 (73%) 174 (27%) 644
2019-04 479 (74%) 166 (26%) 645
2019-03 582 (76%) 185 (24%) 767
2019-02 548 (77%) 167 (23%) 715
2019-01 548 (74%) 196 (26%) 744
Łącznie 7047 (76%) 2210 (24%) 9257

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Skrzyżowania lub przejścia dla pieszych z kierujących ruchem, miejsca przystanków komunikacji publicznej

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Miejsca przystanków komunikacji publicznej
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.