Czy z zajmowanego pasa ruchu wolno Ci skręcić w prawo na tym skrzyżowaniu?

Plik: 4760 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, jak widać w tej sytuacji oznakowanie poziome zezwala skręcić w prawo z pasa, który zajmujesz. Żadne widoczne znaki pionowe także tego nie zabraniają.

Podstawa prawna:

§ 86 ust. 1 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych I Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.).

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 867 (85%) 159 (15%) 1026
2020-07 3402 (84%) 659 (16%) 4061
2020-06 3431 (85%) 614 (15%) 4045
2020-05 681 (86%) 110 (14%) 791
2020-04 195 (89%) 25 (11%) 220
2020-03 1427 (85%) 251 (15%) 1678
2020-02 0 (-%) 0 (-%) 0
2020-01 1600 (73%) 592 (27%) 2192
2019-12 1120 (75%) 367 (25%) 1487
2019-11 1486 (71%) 610 (29%) 2096
2019-10 1529 (71%) 620 (29%) 2149
2019-09 1653 (72%) 657 (28%) 2310
2019-08 1754 (71%) 717 (29%) 2471
2019-07 1901 (71%) 768 (29%) 2669
2019-06 1573 (70%) 663 (30%) 2236
2019-05 1756 (73%) 637 (27%) 2393
2019-04 1777 (71%) 730 (29%) 2507
2019-03 2188 (72%) 862 (28%) 3050
2019-02 1971 (72%) 780 (28%) 2751
2019-01 2048 (72%) 810 (28%) 2858
Łącznie 32359 (75%) 10631 (25%) 42990

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Znaki drogowe poziome

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Znaki drogowe poziome
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.