Czy wolno Ci holować autobusem samochód ciężarowy z przyczepą?

Odpowiedź:

  • A Tak, ale tylko poza autostradą.
  • B Tak, bez ograniczeń.
  • C Nie.

Uzasadnienie:

Nie wolno holować autobusem samochodu ciężarowego z przyczepą, więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego, pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach.

Podstawa prawna:

Art. 31 ust. 2 pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz.1137 j.t. z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 26 (96%) 1 (4%) 27
2020-07 94 (95%) 5 (5%) 99
2020-06 149 (99%) 2 (1%) 151
2020-05 42 (100%) 0 (0%) 42
2020-04 55 (100%) 0 (0%) 55
2020-03 326 (98%) 7 (2%) 333
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
Łącznie 694 (98%) 15 (2%) 709

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy (cz. 2)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące pojazdu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.