Czy wolno Ci spożywać posiłek podczas kierowania autobusem?

Odpowiedź:

  • A Nie, jest to zawsze zabronione.
  • B Tak, jeśli w autobusie nie jest przewożona inna osoba.
  • C Tak, zawsze.

Uzasadnienie:

Jeśli w autobusie jest choćby jeden pasażer kierowca nie może spożywać posiłku.

Podstawa prawna:

Art. 63 ust. 5 Ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz.1137 j.t. z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 13 (48%) 14 (52%) 27
2020-07 76 (95%) 4 (5%) 80
2020-06 182 (92%) 16 (8%) 198
2020-05 37 (95%) 2 (5%) 39
2020-04 63 (100%) 0 (0%) 63
2020-03 314 (98%) 8 (2%) 322
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
Łącznie 687 (94%) 44 (6%) 731

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy (cz. 2)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące przewożonych osób
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.