Czy osoba dorosła przewożona autobusem na siedzeniu wyposażonym w pasy bezpieczeństwa ma obowiązek z nich korzystać?

Plik: 5844 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak.
  • B Tak, ale tylko wtedy, gdy przed tym miejscem nie ma innych siedzeń.
  • C Nie, gdyż ten obowiązek nie dotyczy autobusu.

Uzasadnienie:

Tak, każda osoba dorosła przewożona autobusem na siedzeniu wyposażonym w pasy bezpieczeństwa ma obowiązek z nich korzystać.

Podstawa prawna:

Art. 39 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 11 (61%) 7 (39%) 18
2020-07 85 (88%) 12 (12%) 97
2020-06 216 (97%) 6 (3%) 222
2020-05 41 (100%) 0 (0%) 41
2020-04 42 (100%) 0 (0%) 42
2020-03 237 (100%) 1 (0%) 238
2020-02 1 (100%) 0 (0%) 1
Łącznie 633 (96%) 26 (4%) 659

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy (cz. 1)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące przewożonych osób
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.