W jakiej sytuacji masz obowiązek przełączyć światła drogowe na światła mijania, gdy kierujesz autobusem?

Odpowiedź:

  • A Gdy widzisz na poboczu światła pozycyjne zaparkowanego pojazdu.
  • B Gdy widzisz zbliżający się pojazd nadjeżdżającego z przeciwka.
  • C Gdy widzisz pieszego idącego w tym samym kierunku, w którym jedziesz.

Uzasadnienie:

Światła drogowe na światła mijania należy przełączyć gdy z naprzeciwka zbliża się pojazd, tak aby go nie oślepić.

Podstawa prawna:

Art. 51 ust. 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 11 (100%) 0 (0%) 11
2020-07 63 (91%) 6 (9%) 69
2020-06 106 (96%) 4 (4%) 110
2020-05 24 (100%) 0 (0%) 24
2020-04 31 (100%) 0 (0%) 31
2020-03 149 (95%) 8 (5%) 157
2020-02 0 (-%) 0 (-%) 0
Łącznie 384 (96%) 18 (4%) 402

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki ryzyka związane z różnymi warunkami drogowymi, zmiana podogy, pory dnia lub nocy, typy dróg i związane z tym wymagania, pole widzenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki ryzyka związane z warunkami pogodowymi
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.