Kiedy kierując autobusem masz obowiązek wyłączyć tylne światła przeciwmgłowe?

Plik: 5833 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Gdy widoczność wzrośnie do 30 m.
  • B Gdy widoczność wzrośnie do 40 m.
  • C Gdy widoczność wzrośnie powyżej 50 m.

Uzasadnienie:

Masz obowiązek wyłączyć tylne światła przeciwmgłowe gdy widoczność wzrośnie do 60 m. Przy widoczności 30 i 40 metrów zaleca się pozostawić te światła włączone.

Podstawa prawna:

art. 30 ust. 3 upord.

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 10 (59%) 7 (41%) 17
2020-07 47 (87%) 7 (13%) 54
2020-06 108 (96%) 5 (4%) 113
2020-05 24 (100%) 0 (0%) 24
2020-04 35 (100%) 0 (0%) 35
2020-03 171 (94%) 10 (6%) 181
2020-02 1 (100%) 0 (0%) 1
Łącznie 396 (93%) 29 (7%) 425

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki ryzyka związane z różnymi warunkami drogowymi, zmiana podogy, pory dnia lub nocy, typy dróg i związane z tym wymagania, pole widzenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki ryzyka związane z warunkami pogodowymi
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.