Ile osób wolno Ci przewozić autobusem przegubowym komunikacji miejskiej?

Odpowiedź:

  • A Nie więcej niż ich liczba określona przez przewoźnika.
  • B Nie więcej niż liczba miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.
  • C Tyle, ile się faktycznie zmieści w pojeździe, pod warunkiem, że jego drzwi można zamknąć.

Uzasadnienie:

Autobusem przegubowym komunikacji miejskiej wolno przewozić więcej pasażerów niż liczba miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Podstawa prawna:

art. 63 ust. 1 PRD

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 12 (92%) 1 (8%) 13
2020-07 45 (100%) 0 (0%) 45
2020-06 69 (90%) 8 (10%) 77
2020-05 15 (100%) 0 (0%) 15
2020-04 17 (94%) 1 (6%) 18
2020-03 109 (98%) 2 (2%) 111
Łącznie 267 (96%) 12 (4%) 279

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące przewożonych osób
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.