W ile gaśnic powinien być wyposażony autobus o długości nieprzekraczającej 6 metrów?

Odpowiedź:

  • A Co najmniej jedną.
  • B Dwie.
  • C Trzy.

Uzasadnienie:

Autobus o długości nieprzekraczającej 6 metrów powinien być wyposażony w najmniej jedną gaśnicę.

Podstawa prawna:

§ 18 ust. 1 pkt. 3 Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2013 r. poz. 951 t.j. z poźn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 9 (75%) 3 (25%) 12
2020-07 23 (47%) 26 (53%) 49
2020-06 45 (79%) 12 (21%) 57
2020-05 15 (71%) 6 (29%) 21
2020-04 17 (94%) 1 (6%) 18
2020-03 63 (74%) 22 (26%) 85
Łącznie 172 (71%) 70 (29%) 242

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.