W ile gaśnic powinien być wyposażony autobus o długości przekraczającej 6 metrów?

Odpowiedź:

  • A Jedną.
  • B Dwie.
  • C Trzy.

Uzasadnienie:

Autobus o długości przekraczającej 6 metrów powinien być wyposażony w dwie gaśnice.

Podstawa prawna:

§ 18 ust. 1 pkt. 3 Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2013 r. poz. 951 t.j. z poźn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 8 (100%) 0 (0%) 8
2020-07 38 (79%) 10 (21%) 48
2020-06 66 (94%) 4 (6%) 70
2020-05 16 (89%) 2 (11%) 18
2020-04 24 (96%) 1 (4%) 25
2020-03 111 (92%) 10 (8%) 121
Łącznie 263 (91%) 27 (9%) 290

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Odstępy i hamowanie pojazdu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.