Czy zanim rozpoczniesz jazdę autobusem wyposażonym w wyjścia awaryjne, masz obowiązek upewnić się, że dostęp do nich nie jest utrudniony?

Plik: 5801 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Nie.
  • B Nie, jeśli liczba miejsc dla pasażerów jest mniejsza niż 35.
  • C Tak.

Uzasadnienie:

Tak, zanim rozpoczniesz jazdę takim autobusem masz obowiązek upewnić się, że dostęp do wyjść awaryjnych nie jest utrudniony.

Podstawa prawna:

§19 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. Nr 58 z 2003 r. z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 14 (100%) 0 (0%) 14
2020-07 63 (95%) 3 (5%) 66
2020-06 72 (99%) 1 (1%) 73
2020-05 21 (100%) 0 (0%) 21
2020-04 26 (100%) 0 (0%) 26
2020-03 157 (96%) 6 (4%) 163
Łącznie 353 (97%) 10 (3%) 363

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.