Czy kierując autobusem na obszarze zabudowanym, masz prawo jechać z prędkością 80 km/h na tak oznakowanej drodze?

Plik: 5789 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak.
  • B Nie.
  • C Tak, ale tylko w godzinach od 23.00 do 5.00.

Uzasadnienie:

Nie masz prawa. Podwyższenie prędkości na obszarze zabudowanym nie dotyczy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, a także zespołów pojazdów, czyli np. samochodu osobowego ciągnącego przyczepę.

Podstawa prawna:

§ 27 ust. 3 Rozporządzenia z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. nr 170, poz. 1393 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 12 (92%) 1 (8%) 13
2020-07 74 (86%) 12 (14%) 86
2020-06 143 (94%) 9 (6%) 152
2020-05 21 (91%) 2 (9%) 23
2020-04 19 (95%) 1 (5%) 20
2020-03 191 (89%) 24 (11%) 215
Łącznie 460 (90%) 49 (10%) 509

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Dopuszczalne prędkości pojazdu, ograniczenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Dopuszczalne prędkości
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.