Czy masz prawo kierować samochodem ciężarowym, którego szerokość wraz z ładunkiem jest większa od dopuszczalnej?

Odpowiedź:

  • A Tak, bez dodatkowego zezwolenia, jeśli trasa przewozu na to pozwala.
  • B Nie, w żadnym przypadku.
  • C Tak, ale tylko pod warunkiem uzyskania odpowiedniego zezwolenia.

Uzasadnienie:

Tak, pod warunkiem uzyskania odpowiedniego zezwolenia, masz prawo kierować samochodem ciężarowym, którego szerokość wraz z ładunkiem jest większa od dopuszczalnej.

Podstawa prawna:

Norma Unii Europejskiej przyjęta w 2004 r. PN-EN 12195. Art art. 64 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 96 (83%) 20 (17%) 116
2020-07 765 (95%) 44 (5%) 809
2020-06 908 (94%) 54 (6%) 962
2020-05 214 (96%) 9 (4%) 223
2020-04 76 (95%) 4 (5%) 80
2020-03 717 (90%) 77 (10%) 794
2020-02 0 (0%) 2 (100%) 2
Łącznie 2776 (93%) 210 (7%) 2986

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy (cz. 1)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące ładunku
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.