Czy ładunek przewożony samochodem ciężarowym może powodować przekroczenie dopuszczalnej ładowności?

Plik: 5750 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak, ale nie więcej niż o 20%.
  • B Tak, o ile nie zostaną przekroczone dopuszczalne naciski osi na jezdnię.
  • C Nie.

Uzasadnienie:

Ładunek przewożony samochodem ciężarowym NIE może powodować przekroczenia dopuszczalnej ładowności.

Podstawa prawna:

art. 61 ust. 1 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 155 (82%) 33 (18%) 188
2020-07 834 (90%) 89 (10%) 923
2020-06 988 (92%) 82 (8%) 1070
2020-05 247 (93%) 19 (7%) 266
2020-04 106 (94%) 7 (6%) 113
2020-03 934 (89%) 110 (11%) 1044
2020-02 5 (100%) 0 (0%) 5
Łącznie 3269 (91%) 340 (9%) 3609

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy (cz. 1)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące ładunku
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.