Czy przejazd zespołu pojazdów składającego się z samochodu ciężarowego i dwóch przyczep wymaga zezwolenia?

Odpowiedź:

  • A Nie, nie wymaga zezwolenia, niezależnie od przewożonego ładunku.
  • B Nie, nie wymaga zezwolenia, jeżeli w przyczepach nie jest przewożony ładunek.
  • C Tak wymaga zezwolenia.

Uzasadnienie:

Zespół pojazdów może składać się najwyżej z 3 pojazdów, a zespół ciągnięty przez pojazd silnikowy inny niż ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny - z 2 pojazdów. Przejazd zespołu pojazdów: złożonego z liczby pojazdów większej niż określona w ust. 4 wymaga zezwolenia.

Podstawa prawna:

Art. 62 ust. 4b Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 81 (90%) 9 (10%) 90
2020-07 510 (96%) 21 (4%) 531
2020-06 576 (98%) 13 (2%) 589
2020-05 114 (98%) 2 (2%) 116
2020-04 39 (100%) 0 (0%) 39
2020-03 347 (97%) 12 (3%) 359
2020-02 2 (100%) 0 (0%) 2
Łącznie 1669 (97%) 57 (3%) 1726

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące pojazdu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.