W ile gaśnic masz obowiązek wyposażyć samochód ciężarowy, którym przewozisz osoby poza kabiną kierowcy?

Odpowiedź:

  • A Jedną.
  • B Dwie.
  • C Trzy.

Uzasadnienie:

Masz obowiązek wyposażyć samochód ciężarowy w dwie gaśnice jeżeli przewozisz osoby poza kabiną kierowcy.

Podstawa prawna:

§ 40 ust. 2 pkt. 8 Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2013 r. poz. 951 t.j. z poźn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 87 (96%) 4 (4%) 91
2020-07 527 (94%) 32 (6%) 559
2020-06 562 (95%) 29 (5%) 591
2020-05 121 (94%) 8 (6%) 129
2020-04 45 (90%) 5 (10%) 50
2020-03 365 (91%) 37 (9%) 402
2020-02 0 (0%) 1 (100%) 1
Łącznie 1707 (94%) 116 (6%) 1823

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.