Czy kierując samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, na obszarze zabudowanym, możesz jechać z prędkością 70 km/h na drodze za tym znakiem?

Plik: 5701 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak.
  • B Nie.
  • C Tak, ale tylko w godzinach od 23.00 do 5.00.

Uzasadnienie:

Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. 

Podstawa prawna:

§ 27 ust. 3 Rozporządzenia z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. nr 170, poz. 1393 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 102 (77%) 30 (23%) 132
2020-07 919 (91%) 94 (9%) 1013
2020-06 1190 (90%) 138 (10%) 1328
2020-05 237 (86%) 37 (14%) 274
2020-04 92 (83%) 19 (17%) 111
2020-03 957 (87%) 144 (13%) 1101
2020-02 1 (33%) 2 (67%) 3
Łącznie 3498 (88%) 464 (12%) 3962

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Dopuszczalne prędkości pojazdu, ograniczenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Dopuszczalne prędkości
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.