W jakim terminie masz obowiązek zawiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającego zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym?

Plik: 5576 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Do 7 dni.
  • B Do 14 dni.
  • C Do 30 dni.

Uzasadnienie:

Przepisy wymagają od Ciebie, aby powiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającego zmiany danych w dokumencie prawa jazdy w przeciągu maksymalnie 30 dni.

Podstawa prawna:

Art. 78 ust. 2 pkt 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 177 (84%) 33 (16%) 210
2020-07 1009 (91%) 102 (9%) 1111
2020-06 1180 (94%) 72 (6%) 1252
2020-05 321 (91%) 33 (9%) 354
2020-04 121 (95%) 7 (5%) 128
2020-03 621 (93%) 44 (7%) 665
2020-02 15 (100%) 0 (0%) 15
Łącznie 3444 (92%) 291 (8%) 3735

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Obowiązki właściciela/posiadacza pojazdu, ubezpieczenia, wymagane dokumenty

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wymagne dokumenty
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.