W jakim terminie od zakupu zarejestrowanego motocykla jesteś zobowiązany zawiadomić o tym starostę?

Plik: 5574 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Do 30 dni.
  • B Do 14 dni.
  • C Do 7 dni.

Uzasadnienie:

Przepisy wymagają od Ciebie, aby powiadomić starostę o zakupie zarejestrowanego motocykla w przeciągu maksymalnie 30 dni.

Podstawa prawna:

Art. 78 ust. 2 pkt 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 196 (82%) 44 (18%) 240
2020-07 1015 (87%) 149 (13%) 1164
2020-06 1267 (91%) 122 (9%) 1389
2020-05 353 (89%) 45 (11%) 398
2020-04 138 (91%) 14 (9%) 152
2020-03 741 (94%) 49 (6%) 790
2020-02 5 (100%) 0 (0%) 5
Łącznie 3715 (90%) 423 (10%) 4138

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Obowiązki właściciela/posiadacza pojazdu, ubezpieczenia, wymagane dokumenty

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wymagne dokumenty
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.