Czy kierując motocyklem, niewyposażonym fabrycznie w pasy bezpieczeństwa, masz prawo przewozić pasażera bez kasku ochronnego?

Plik: 5556 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak, na tylnym siedzeniu motocykla.
  • B Tak, w bocznym wózku.
  • C Nie.

Uzasadnienie:

Pasażer motocykla ma obowiązek używać kasku ochronnego. Wyjątkiem jest motocykl fabrycznie wyposażony w pasy bezpieczeństwa.

Podstawa prawna:

art. 40 ust. 1 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 254 (94%) 16 (6%) 270
2020-07 1506 (96%) 67 (4%) 1573
2020-06 1776 (96%) 73 (4%) 1849
2020-05 507 (97%) 17 (3%) 524
2020-04 182 (95%) 10 (5%) 192
2020-03 996 (95%) 50 (5%) 1046
2020-02 0 (-%) 0 (-%) 0
Łącznie 5221 (96%) 233 (4%) 5454

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób (cz. 1)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące pojazdu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.