Czy kierując motocyklem z bocznym wózkiem, masz prawo przewozić pasażera znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu?

Plik: 5555 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak, w bocznym wózku.
  • B Tak, na tylnym siedzeniu motocykla.
  • C Nie.

Uzasadnienie:

Przepisy zezwalają przewozić pasażera znajdującego się w stanie po spożyciu alkoholu w bocznym wózku motocykla.

Podstawa prawna:

art. 45 ust. 2 pkt 2) ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 188 (67%) 94 (33%) 282
2020-07 1293 (83%) 267 (17%) 1560
2020-06 1889 (90%) 219 (10%) 2108
2020-05 400 (77%) 117 (23%) 517
2020-04 194 (86%) 32 (14%) 226
2020-03 933 (86%) 151 (14%) 1084
2020-02 3 (100%) 0 (0%) 3
Łącznie 4900 (85%) 880 (15%) 5780

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki bezpieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób (cz. 1)

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące przewożonych osób
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.