Czy jadąc motocyklem masz obowiązek używać kasku ochronnego?

Plik: 5506 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Tak, jadąc dowolnym motocyklem.
  • B Tak, z wyjątkiem jazdy motocyklem fabrycznie wyposażonym w pasy bezpieczeństwa.
  • C Nie, jadąc dowolnym motocyklem z bocznym wózkiem.

Uzasadnienie:

Pasażer motocykla ma obowiązek używać kasku ochronnego. Wyjątkiem jest motocykl fabrycznie wyposażony w pasy bezpieczeństwa.

Podstawa prawna:

Art. 40 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 112 (63%) 65 (37%) 177
2020-07 801 (77%) 245 (23%) 1046
2020-06 932 (84%) 183 (16%) 1115
2020-05 254 (78%) 71 (22%) 325
2020-04 71 (81%) 17 (19%) 88
2020-03 447 (87%) 64 (13%) 511
2020-02 4 (100%) 0 (0%) 4
Łącznie 2621 (80%) 645 (20%) 3266

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, wykorzystanie środków ochronnych, takich jak rękawice, obuwie, ubranie i kask

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Przygotowanie pojazdu do jazdy
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.