Jaka może być najmniejsza głębokość rzeźby bieżnika opony motocykla nie wyposażonej we wskaźnik zużycia?

Plik: 5502 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A 2,6 mm.
  • B 1,6 mm.
  • C 1,1 mm.

Uzasadnienie:

Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi, że pojazd nie może być wyposażony w opony o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm.

Podstawa prawna:

§ 11 ust. 7 pkt 4 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32 poz. 262 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 190 (88%) 26 (12%) 216
2020-07 1149 (94%) 69 (6%) 1218
2020-06 1320 (94%) 83 (6%) 1403
2020-05 347 (91%) 34 (9%) 381
2020-04 134 (99%) 1 (1%) 135
2020-03 675 (97%) 23 (3%) 698
2020-02 4 (100%) 0 (0%) 4
Łącznie 3819 (94%) 236 (6%) 4055

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, wykorzystanie środków ochronnych, takich jak rękawice, obuwie, ubranie i kask

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki bezpieczeństwa dotyczące ładunku
  • Ogumienie i amortyzatory
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.