WORD Warszawa miasto

WORD Warszawa. Który wybrać?

Chcąc uzyskać prawo jazdy trzeba zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, dlatego najwięcej osób wybiera najbliższy WORD Warszawa.
Osoby podchodzące do nich zastanawiają się w jaki sposób zdać obie części i na co uważać? Najwięcej błędów popełnia się podczas jazdy na mieście – słaba dynamika czy wymuszenie pierwszeństwa to najczęstsze z nich.
To, czy rozmawiać z egzaminatorem w trakcie zależy od danej osoby, nie każdy jest skłonny do wymiany zdań.

@grzegorzinstruktor

➡️Pamiętasz dopuszczalne prędkości❓ Z jaką dopuszczalną prędkością może tu jechać samochód osobowy ❓ #prawojazdy #ruchdrogowy #instruktornaukijazdy #testynaprawojazdy #szkolajazdy #predkosc #kodeksdrogowy

♬ dźwięk oryginalny – grzegorzinstruktor

WORD Warszawa. Gdzie zdawać?

Zapytaj innych kursantów z Twojego miasta, gdzie lepiej zdawać dołączając do grupy na facebooku.

WORD Warszawa przeprowadza egzaminy w trzech lokalizacjach, czyli Odlewnicza, Bemowo, Radarowa. W całej Warszawie zdawalność jest na tle całego kraju stosunkowo niska, dlatego powszechnie mówi się, że znacznie łatwiej zdać egzamin w mniejszym mieście.

Jeżeli jednak mieszkasz i zamierzasz zaraz po egzaminie poruszać się po Warszawie zmotywuj się i wybierz tą lokalizacje w Warszawie do której masz najwygodniejszy dojazd. Kluczem do zdanego egzaminu jest wybór dobrego OSK, ale również skuteczna nauka teorii na prawo jazdy z testami Zdamyto.

WORD Warszawa. Jak dojadę?

WORD OdlewniczaWORD BemowoWORD Radarowa
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Warszawie
03-231 Warszawa
ul. Odlewnicza 8
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
01-466 Warszawa,
ul. Powstańców Śląskich 127A
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
02-137 Warszawa,
ul. Radarowa 1

Aby dotrzeć do pierwszego punktu należy dojechać na przystanek tramwajowy Odlewnicza, do drugiego do pętli Nowe Bemowo, a do trzeciego – na przystanek autobusowy Radarowa lub tramwajowy Hynka. W Internecie z łatwością można odnaleźć opinie na temat każdej z lokalizacji i ranking zdawalności, a także poczytać o trasach egzaminacyjnych obejmujących pobliskie ulice.

WORD Warszawa nie prowadzi od dnia 17 września 2022 roku szkolenia dla kierowców naruszających przepisy drogowe w celu redukcji punktów karnych.

WORD Warszawa. Jakie samochody?

Aktualny na styczeń 2023 stan pojazdów wygląda następująco dla odpowiednich kategorii:

 • YAMAHA MT-07 motocykl dla kategoria A,
 • YAMAHA RE29 MT125A motocykl dla kategoria A1,
 • motocykl BMW G310R – kategoria A2,
 • motocykl Yamaha MT-07 – kategoria A2,
 • motorower Zipp BT49QT-20 – ME Odlewnicza (wyłącznie) – kategoria AM ,
 • motorower Junak ZN50Q-8 – ME Odlewnicza oraz ME Bemowo,
 • Hyundai i20 samochód osobowy dla kategoria B,
 • samochód CITROEN JUMPY SPACE TOURER z przyczepą Neptun N13-263 2 kps – kategoria B+E oraz B z kodem ograniczenia 96,
 • DAF LF 220 FA samochód ciężarowy dla kategoria C,
 • samochód ciężarowy DAF LF 55220 FA kategoria C,
 • DAF LF 220 FA z przyczepą Konar JG2 samochód ciężarowy dla kategoria C + E,
 • autobus Autosan A1010T.09.02 – kategoria D,
 • ciągnik rolniczy Zetor 3320 z przyczepą Guzmet T070 – kategoria T.

Ile się czeka na egzamin?

Podejmując decyzję o zrobieniu prawa jazdy, każda osoba zastanawia się jaki będzie czas oczekiwania na egzamin – to zależy od sezonu i liczby kandydatów. Często jednak zdarza się, że termin się zwalnia i można zapisać się szybciej.
Zapisy na egzamin odbywają się w placówce jednostki, przez telefon, ale także internetowo. Zapisy na egzamin online przebiegają w prosty sposób. Należy:

 • zalogować się w serwisie Info-car,
 • wybrać kategorię prawa jazdy i termin,
 • dokonać płatności na podany nr konta bankowego.

Jak zrezygnować z egzaminu?

Jeśli kandydat chciałby złożyć rezygnację z egzaminu, powinien wypełnić odpowiedni wniosek i dostarczyć go do ośrodka. Na stronie internetowej znajdują się druki, które możesz za darmo pobrać. Zwrot pieniędzy otrzyma, jeśli zrezygnuje z egzaminu nie później niż 2 dni przed wyznaczoną datą (chyba, że dyrektor WORDu podejmie inną decyzję).
Pieniądze przesłane na konto bankowe WORDu można także zaliczyć na poczet przyszłego egzaminu.

Co jakiś czas WORDy organizują tzw. dzień otwarty, dlatego warto z korzystać z okazji i zobaczyć jak ośrodek wygląda. W trakcie takiego wydarzenia odbywają się próbne egzaminy na placu manewrowym pod okiem egzaminatorów, a także można dowiedzieć się wiele przydatnych o samym przebiego egzaminu.
Jest to okazja do zobaczenia jacy są egzaminatorzy i jakie pojazdy ma w swojej ofercie WORD Warszawa. Informacje na temat wydarzeń oraz inne aktualności, a także przetargi są publikowane na stronie internetowej ośrodka. Można tam również sprawdzić godziny otwarcia czy dane umożliwiające kontakt z pracownikami.