WORD Katowice - prawko

WORD Katowice. Jakie samochody w 2023?

Na egzamin teoretyczny i praktyczny w WORD Katowice można zapisać się w ośrodku, przez telefon lub Internet.
Zapisy na egzamin online odbywają się za pośrednictwem portalu Info-car. Czas oczekiwania na egzamin zależy od sezonu. Może się zdarzyć, że w pewnym momencie pojawią się wolne terminy, gdyż ktoś zrezygnuje i będzie można zapisać się szybciej. Godziny w jakich można zdawać zależą od godzin otwarcia ośrodka.
Te i inne dane oraz aktualności można sprawdzić na stronie internetowej, bądź poprzez kontakt z pracownikami instytucji.

WORD Katowice przeprowadza egzaminy na prawo jazdy z wykorzystaniem pojazdów, takich jak:
Toyota Yaris (kat B),
Suzuki Glaudius SFV 650 A (kat A) oraz SFV 650 UA (kat A2),
Bajaj B24 (kat A1),
ZK 50 Romet (kat A1),
ZK 50 ROMET (kat AM),
Man Truck (kat C),
Konar JG2 (kat C+E).


W jaki sposób zdać i na co uważać w WORD Katowice?

Te pytania zadaje sobie każda osoba podchodząca do egzaminu. Egzamin teoretyczny wymaga wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.
Aby zdać część praktyczną należy uważać na najczęściej popełniane błędy, jak niezatrzymywanie się na znaku „STOP” czy słaba dynamika jazdy. Wiele osób zastanawia się też czy rozmawiać z egzaminatorem.
Nie każdy jest do tego skłonny, więc trzeba dobrze odczytywać znaki, płynące z jego zachowania.

Dołącz do grupy na facebooku i poznaj kursantów z Katowic i zapytaj ich o wrażenie z egzaminów praktycznych na placu w WORD Katowice lub tras egzaminacyjnych po mieście.


Czy można zrezygnować z egzaminu?

Rezygnacja z egzaminu wymaga złożenia odpowiedniego wniosku w ośrodku osobiście lub drogą pocztową, nie później niż 2 dni przed wyznaczoną datą (jeśli sytuacja jest wyjątkowa dyrektor może zmienić termin).
W takiej sytuacji następuje zwrot pieniędzy, które zostały przesłane na konto bankowe WORDu. Mogą one zostać także przekazane na poczet przyszłego egzaminu.
Druki do pobrania i nr konta bankowego można odnaleźć na stronie internetowej ośrodka.


Jaki dojazd do WORD Katowice?

W pobliżu WORD Katowice znajduje się przystanek autobusowy, do którego można dojechać autobusami nr 110, 51, 600, 900 oraz tramwajowy – linia KSL. Jest to dzielnica Muchowiec, gdzie przebiega trasa egzaminacyjna.

Osoby podchodzące do egzaminu najchętniej wybierają ośrodki uznawane za najłatwiejsze. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami na temat WORDów i zdawalnością. Istotne jest również to, jacy są egzaminatorzy. Tzw. dzień otwarty to wydarzenie, podczas którego można to sprawdzić. W trakcie zazwyczaj odbywają się próbne egzaminy na placu manewrowym, pod okiem egzaminatorów. Można też na żywo zobaczyć czy dany WORD oferuje jakieś nowe samochody.


Szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego

Według aktualnych informacji dostępnych na aktualnej stronie WORD Katowice od dnia 17 września 2022 roku ” szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego” z zakresu redukcji punktów karnych nie są realizowane.
Ponieważ zostały uchylone przepisy umożliwiające organizację powyższego szkolenia.