DORD Wroclaw

DORD Wrocław. Ile się czeka na egzamin?

DORD Wrocław (WORD Wrocław) przeprowadza egzaminy, organizuje szkolenia dla kandydatów na egzaminatorów oraz dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego.
WORD Wrocław czy DORD Wrocław? W 2020 roku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) we Wrocławiu został przemianowany na Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego (DORD).
Godziny otwarcia ośrodka każdy zainteresowany może sprawdzić na stronie internetowej. Aby uzyskać informacje, których tam nie podano, zaleca się kontakt z odpowiednimi pracownikami za pomocą maila lub przez telefon. Przedtem warto jednak dokładnie przejrzeć aktualności i BIP.

Prawo jazdy można uzyskać po zdaniu egzaminu państwowego, składającego się z części teoretycznej i praktycznej, na który można zapisać się w ośrodku lub przez Internet.
Zapisy na egzamin online odbywają się z wykorzystaniem platformy Info-car. By dopełnić formalności należy wpłacić odpowiednią kwotę na nr konta bankowego DORDu. Często najważniejszym pytaniem dla kandydatów jest to, kiedy egzamin się odbędzie – wolne terminy i czas oczekiwania na egzamin zależą od sezonu.

Ale w jaki sposób zdać? Aby pomyślnie przejść przez egzamin teoretyczny należy uzyskać odpowiednią ilość punktów – 68 na 74 możliwych. Warto ćwiczyć testy na prawo jazdy na Zdamyto. Egzamin praktyczny wymaga nie tylko znajomości przepisów ruchu drogowego, ale także umiejętności, pozwalających na wykonanie zadań.
Przede wszystkim należy uważnie słuchać egzaminatora i nie spieszyć się. A czy rozmawiać z egzaminatorem? To pytanie również zadaje sobie wiele osób. Nie ma na nie poprawnej odpowiedzi. To zależy od natury osoby egzaminującej.

Jakie pojazdy egzaminacyjne oferuje DORD Wrocław?

Pojazdy egzaminacyjne, jakie posiada DORD Wrocław to:
KIA RIO IV dla kat B,
Ford S-MAX dla kat B+E,
Yamaha XJ6N i Yamaha MT-07 dla kat A,
Yamaha YBR 125 dla kat A1,
Honada NC700 S,
Romet Zetka 50 dla kat AM,
MAN 12240 dla kat C i kat C+E,
OTOKAR VECTIO T dla kat D,
John Deere 5065E.

Gdzie znajduje się DORD Wrocław i jak tam dojechać?

DORD Wrocław mieści się w dzielnicy Tarnogaj, gdzie też przebiega trasa egzaminacyjna. Dojazd na miejsce jest możliwy tylko komunikacją miejską od strony alei Armii Krajowej. To tam znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy Transbud oraz przystanek tramwajowy Nyska.
Od strony ulicy Ziębickiej, gdzie można dojechać tylko samochodem, znajduje się plac manewrowy.

Rezygnacja z egzaminu – jak to zrobić?

Z egzaminu można zrezygnować składając osobiście lub drogą pocztową odpowiedni wniosek (druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej), nie później niż 2 dni przed wyznaczoną datą egzaminu, chyba że dyrektor podejmie decyzję o zmianie terminu. Tylko w takiej sytuacji otrzyma się zwrot pieniędzy przesłanych na konto bankowe DORDu.

Wiele osób decyduje się na dany ośrodek po zapoznaniu się z opiniami i rankingiem zdawalności. Dobrym sposobem jest również tzw. dzień otwarty organizowany przez DORDy. Można tam wziąć udział w egzaminach próbnych i zobaczyć jacy są egzaminatorzy pracujący w danym ośrodku.
Jeśli chcesz poznać osoby zdające na prawo jazdy we Wrocławiu to dołącz do grupy na fb.