Prawo Jazdy na Świecie – Czy wiesz że?

Co gdyby egzaminu nie trzeba było zdawać? A może test na 10 pytań? Jazda w określonych godzinach? Poznaj ciekawostki ze świata.

USA – Południowa Dakota

Masz już dość lat, aby dosięgnąć kierownicy – zgłoś się do lokalnego DMV (odpowiednik WORD) aby uzyskać prawo jazdy, które pozwoli Ci na jazdę samochodem bez nadzoru od 6 rano do 22.

Australia

Wszyscy Cię omijają, niezależnie od klasy drogi, po której się poruszasz? Istnieją rejony Australii, w których nie możesz przekroczyć 62 mph niezależnie od klasy drogi oraz znaków… chyba, że znaki ograniczają Twoją maksymalną możliwą prędkość.

Chiny

Polskie prawo jazdy nie zadziała w tym kraju, co więcej nie zadziała też prawo jazdy międzynarodowe – jako obcokrajowiec bez lokalnego prawa jazdy nie masz nawet szansy wypożyczyć samochodu – TAXI, gdzie jest moje taxi? No dobra, mam obywatelstwo, co wtedy – prosty test – 100 pytań w 45 minut, wymagane 90 odpowiedzi…. to my już chyba wolimy nasze polskie realia 🙂

a może Meksyk?

Patrząc na nasze, czy ogólnie drogi całego świata może lepiej, że niewiele jest rejonów takich jak Meksyk, że testu nie trzeba zdawać przed otrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami, dla ścisłości aby otrzymać dokument należy zrobić jedną rzecz – oświadczyć, że będzie się bezpiecznie jeździć.

Dodaj komentarz