Szczecin

WORD Szczecin. Jakie samochody w 2023?

Aby zapisać się na egzamin w WORD Szczecin lub sprawdzić najbliższe wolne terminy można udać się osobiście do ośrodka (kontakt i godziny otwarcia są umieszczone na stronie internetowej szczecińskiego WORDu), zadzwonić pod wskazany numer telefonu lub przeprowadzić cały proces zapisów przez Internet.
Warto sprawdzić aktualny cennik egzaminów, ponieważ od 2023 roku ceny egzaminów w różnych miejscach polski mogą być różne.

Zapisy na egzamin online odbywają się za pośrednictwem strony Info-car. Po wybrania odpowiedniej kategorii i terminu, należy wnieść opłatę na podany nr konta bankowego. W celu uzyskania dodatkowych informacji zaleca się kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Ile się czeka na egzamin i na co uważać?

Wolne terminy i czas oczekiwania na egzamin zależą od sezonu i liczby chętnych osób. Zdarza się, że jakiś termin się zwalnia i wtedy można zapisać się szybciej. Egzamin teoretyczny polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania.
W jaki sposób zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy? Należy uzyskać 68 na 74 punkty, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie i korzystanie z profesjonalnych materiałów dydaktycznych.

Egzamin praktyczny jest dla wielu osób trudniejszy, gdyż w jego trakcie należy uważać na wiele rzeczy, aby nie popełnić żadnego błędu. Do najczęstszych należą, między innymi niezatrzymanie się na znaku „STOP”, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy przekroczenie linii ciągłej.

@grzegorzinstruktor

➡️Pytanie z oficjalnej puli egzaminacyjnej. Czy mogę zająć ten pas ruchu ❓ Jedno z najtrudniejszych pytań w #testynaprawojazdy ❌❌❌ #szkolajazdy #prawojazdy #instruktornaukijazdy #naukajazdy #kodeksdrogowy

♬ dźwięk oryginalny – grzegorzinstruktor

Czy z egzaminu można zrezygnować?

Rezygnacja z egzaminu jest możliwa na minimum 2 dni przed wyznaczoną datą – w sytuacjach losowych dyrektor może zmienić termin. Należy złożyć w ośrodku odpowiedni wniosek (druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej) – osobiście lub pocztą.
Po jego rozpatrzeniu otrzyma się zwrot pieniędzy, które wpłaciło się na konto bankowe WORDu. Można je także zachować na poczet przyszłego egzaminu.

Jakie pojazdy egzaminacyjne oferuje zdającym WORD Szczecin?

Czym będę zdawać egzaminy na prawo jazdy to kolejne często zadawane przez zdających pytanie. Rodzaj pojazdu zależy od kategorii prawa jazdy, jednak WORD Szczecin ma w swojej ofercie:
Toyota Yaris dla kat B,
Fiat Punto dla kat B,
DAF LF dla kat C, CE,
Renault FR1 dla kat D,
PIAGGIO ZIP 50 lub BARTON VOLCANO 50 – TD50Q-3 dla kat AM,
Yamaha MT-125 dla kat A1,
MT-07 – 35kW i MT-07 dla kat A2,
Yamaha MT-07 dla kat A,
ciągnik ZETOR PROXIMA 80 dla kat T.

Jak dojechać do WORD Szczecin?

Dojazd do WORD Szczecin jest możliwy komunikacją miejską. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe: Komuny Paryskiej 11, Komuny Paryskiej 21, Golisza 12 i Dobromiry 21. To w tej okolicy przebiega również trasa egzaminacyjna.
Przy samym WORDzie znajduje się plac manewrowy.
Czasami WORDy organizują tzw. dzień otwarty, gdzie można z niego skorzystać i odbyć próbny egzamin.
Takie wydarzenia pozwalają także na zobaczenie jacy są egzaminatorzy w danym ośrodku. Informacje na temat najbliższych wydarzeń można sprawdzić na stronie WORDu, gdzie publikowane są wszelkie aktualności, BIP i przetargi.

Chcesz się dowiedzieć więcej o WORD Szczecin, a także poznać opinie osób, które zdawały tam egzaminy? Dołącz do grupy na facebooku i zadaj dowolne pytanie, aby mieć więcej wiedzy i spokoju przed egzaminem?