egzamin na prawo jazdy

DORD Głogów. Jak zdać prawko?

Umiejętność prowadzenia samochodu jest niezwykle przydatna w dorosłym życiu. Dzięki temu można nie tylko swobodnie podróżować, ale także np. zdobyć pracę w transporcie. Najpierw jednak trzeba zdać egzamin na prawo jazdy. Możesz to zrobić np. w DORD Głogów. Dowiedz się, jak to zrobić.

Jak dojechać do DORD Głogów?

DORD Głogów znajduje się przy ul. Folwarcznej 52b w dzielnicy Żarków.

Jeśli jesteś z Głogowa i planujesz dotrzeć do ośrodka egzaminowania na prawo jazdy, mam dla Ciebie kilka wskazówek. Ośrodek znajduje się pod adresem Folwarczna 52b, 67-200 Głogów. Jest kilka możliwości dotarcia tam zarówno z dworca kolejowego, jak i autobusowego.

Jeśli przyjedziesz pociągiem do dworca kolejowego w Głogowie, najprostszym sposobem jest skorzystanie z publicznego transportu autobusowego. Tuż obok dworca znajduje się przystanek autobusowy, więc będziesz mógł bezproblemowo kontynuować podróż. Wybierz autobus o numerze 3 lub 5, którym dojedziesz do przystanku „Folwarczna”. Ośrodek egzaminacyjny znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od tego przystanku. Wystarczy, że pójdziesz ulicą Folwarczną w kierunku numeru 52b, a znajdziesz się na miejscu.

Jeśli natomiast przybywasz autobusem do Głogowa, sytuacja jest jeszcze prostsza. Upewnij się, że wyjdziesz na przystanku autobusowym „Folwarczna”, ponieważ to jest najbliższy punkt do ośrodka egzaminacyjnego. Po wyjściu z autobusu skieruj się wzdłuż ulicy Folwarcznej w stronę numeru 52b, gdzie znajduje się ośrodek.

Dla osób spoza Głogowa, które przyjadą pociągiem lub autobusem, pierwszym krokiem będzie dotarcie do Głogowa. Po przybyciu na dworzec kolejowy lub autobusowy, skorzystaj z powyższych wskazówek, aby dostać się do ośrodka egzaminacyjnego.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne i bezproblemowo dotrzesz do ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy w Głogowie. Powodzenia w egzaminie!

Pamiętaj, żeby dostosować swoje plany podróży do aktualnego rozkładu jazdy autobusów lub pociągów, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.

Gdzie najłatwiej zdać egzamin w okolicy DORD Głogów?

W pobliżu DORD Głogów znajdują się DORD Lubin i Bolesławie. Zdawalność egzaminu na prawo jazdy jest tam podobna jak w Głogowie.

Jak się zapisać na egzamin w DORD Głogów?

Chcesz się zapisać na egzamin praktyczny DORD Głogów? Zrobisz to telefonicznie, przez Internet, np. na stronie info-car.pl lub osobiście w ośrodku. Wybór zależy od Ciebie. Aby umówić się na test, potrzebny jest numer PKK (Profilu Kandydata na Kierowcę).

Jakie są aktualne opłaty?

Cennik w DORD Głogów jest taki sam jak w pozostałych ośrodkach. Od 1 kwietnia 2023 roku za teoretyczny egzamin na prawo jazdy kat. B trzeba zapłacić 50 zł, a za praktyczny – 200 zł.

Jak zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Jeśli chcesz zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy, weź udział w wykładach w wybranym ośrodku szkolenia kierowców. Dodatkowo możesz skorzystać z e-kursu, który jest dostępny na stronie zdamyto.com. Znajdziesz tam m.in. ćwiczenia z zakresu omawianych treści i animacje z omówieniem sytuacji na drodze, które pomogą Ci zrozumieć przepisy ruchu drogowego.
Na stronie są dostępne także testy na prawa jazdy z pytaniami, które pojawią się podczas prawdziwego egzaminu teoretycznego.

Ile trwa egzamin teoretyczny?

Czas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kat. B wynosi 25 minut.

Jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy?

Aby zdać egzamin praktyczny, umów się na jazdy w ośrodku szkolenia kierowców i naucz się prowadzić auto.

Ile trwa egzamin praktyczny na prawo jazdy?

W DORD Głogów, podobnie jak w pozostałych ośrodkach, egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B trwa nie mniej niż 40 minut.

Czy można zrezygnować z terminu egzaminu bez dodatkowych kosztów?

Możesz zrezygnować z egzaminu do 2 dni. Wniosek złóż osobiście w placówce lub za pośrednictwem Internetu.

Jakie pojazdy egzaminacyjne w DORD Głogów?

Wszystkie placówki DORD w województwie dolnośląskim zamierzają ujednolicić flotę pojazdów od 30.06.2026 roku.

Dlaczego DORD zamiast WORD Głogów?

Zmiana nazewnictwa jest spowodowana zjednoczeniem wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w jedną instytucję.

Jakie opinie o egzaminatorach?

Informacje o DORD Głogów znajdziesz na grupie na facebooku. Tam wiele osób opisuje swoje doświadczenia. Dobrym źródłem informacji na temat egzaminatorów DORD Głogów są również opinie Google.