Znaki uzupełniające z opisem

Znaki uzupełniające (typ F)

Jak dobrze znasz znaki uzupełniające ? Należy pamiętać, iż bezproblemowa identyfikacja systemu symboli dotyczącego znaków drogowych jest umiejętnością, którą powinien posiąść każdy młody kierowca, chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Znaki uzupełniające do nauki

Znaki typu F przekazują dodatkowe informacje związane z danym miejscem lub drogą, powiadamiając tym samym o organizacji ruchu drogowego i uprzedzając o wszelkich zakazach czy niebezpieczeństwach. Wskazują również na granice państw, a także takich obszarów administracyjnych, jak miasta, województwa, powiaty i gminy. Ponadto informują o tranzytach, objazdach oraz o przeznaczeniu danych pasów ruchu na jezdni.

Przed podejściem do egzaminów na prawo jazdy należy opanować wszystkie znaki uzupełniające z objaśnieniami tłumaczącymi, jakie funkcje pełnią. Oprócz tego niezbędna okaże się wiedza dotycząca ich specyfiki – warto zatem wiedzieć, jaki kształt i kolory przyjmują.

Za pomocą naszej strony internetowej masz okazję pobrania na swój komputer lub urządzenie mobilne pliku zawierającego znaki uzupełniające z opisem pdf. Wydrukowanie dokumentu spowoduje, iż kompendium będzie zawsze w zasięgu Twojej ręki. Umieszczone w pliku przykładowe pytania egzaminacyjne dotyczące każdego ze znaków pozwolą Ci na lepsze przygotowanie się do testów oraz obniżenie stresu przedegzaminacyjnego.

Znaki uzupełniające z opisem – gwarancja zdanego egzaminu

Rzetelny katalog udostępniany przez naszą stronę internetową obejmuje wszystkie znaki uzupełniające z nazwami i opisem. Z jego pomocą dowiesz się, jaką barwę i kształt przyjmują znaki typu F (oraz jakie wyjątki następują wobec reguły spójności ich wyglądu), co oznaczają poszczególne z nich, ile dokładnie ich jest, a także gdzie najczęściej można je spotkać.

Znaki uzupełniające z nazwami opatrzone zostały szczegółowymi definicjami, których przyswojenie pozwoli Ci przejść pomyślnie egzaminy na prawo jazdy przy pierwszym podejściu.

FAQ

Co to są znaki uzupełniające?

Znaki uzupełniające na jezdni informują kierowcę o organizacji ruchu drogowego. Uprzedzają również o wszelkich zakazach i niebezpieczeństwach.

Jaki kolor mają znaki uzupełniające?

Znaki typu F przedstawiają białe obrazy i napisy umieszczone na granatowym tle, z wyjątkiem znaków F-8, F-9, F-21 oraz F-22, gdzie tarcza znaku przyjmuje kolor żółty, natomiast obrazy i napisy są czarne.

Jak wyglądają znaki uzupełniające?

Znaki uzupełniające na drodze mają kształt prostokąta (z wyjątkiem znaków F-20 „część drogi dla określonych pojazdów” i F-13). Należy pamiętać, iż za sprawą Konwencji wiedeńskiej o znakach i sygnałach drogowych sporządzonej w 1968 roku, system symboli dotyczący znaków drogowych jest niemalże jednakowy w całej Europie.

Jakie są znaki uzupełniające?

Znaki uzupełniające – co oznaczają ? Znaki typu F informują o granicach państw, miast, województw, powiatów, gmin, powiadamiają o przejściach granicznych oraz o przeznaczeniu konkretnych pasów ruchu na jezdni, jak również uprzedzają o tranzytach i objazdach. Oprócz tego na drodze można natknąć się na znaki uzupełniające podpisane, na których podana jest odległość dzieląca uczestnika ruchu drogowego od danego punktu.

Ile jest znaków uzupełniających?

W Polsce wyróżnia się 25 podstawowych rodzajów uzupełniających znaków drogowych. Ich symbole to połączenie litery „F” z numerami od 1 do 22. Warto wiedzieć, że niektóre znaki uzupełniające występują w kilku konfiguracjach. Z tego względu w rzeczywistości jest ich więcej niż numerów zawartych w ich symbolach.

Gdzie są znaki uzupełniające?

Znaki typu F często stosuje się przy jezdniach wraz ze znakami innego typu. Mówią kierowcy, gdzie aktualnie się znajduje, którędy powinien jechać i jakie znaki zakazu występują na danej drodze.