Znaki dodatkowe z opisem

Znaki dodatkowe (typ G)

Znaki drogowe dodatkowe pomocnicze kierują informacje do określonych grup pojazdów. Najczęściej stawia się je przed przejazdami kolejowo-drogowymi. Mogą wyrażać zarówno ustalenia organizacji ruchu, jak i pełnić funkcję stricte informacyjną.

Rodzaje znaków dodatkowych

Znaki typu G powiadamiają kierowcę o zbliżeniu się do przejazdu kolejowego, informują o zawieszeniu nad przejazdem kolejowym sieci trakcyjnej pod napięciem, jak również wyznaczają miejsce zatrzymania się w związku z ruchem pociągu lub innego pojazdu szynowego.

Ponadto, pośród znaków dodatkowych można wyróżnić dodatkowe znaki dla kierujących tramwajami AT i BT, dodatkowe znaki szlaków rowerowych R oraz dodatkowe znaki dla kierujących pojazdami wojskowymi W.

Warto wiedzieć, że w ramach omawianej kategorii znaków stosuje się również znaki odblaskowe, które w newralgicznych punktach drogi pozwalają kierowcy na dostrzeżenie symbolu ostrzegawczego kilka sekund wcześniej.

Znaki drogowe dodatkowe z opisem

Chcąc przejść pomyślnie egzaminy na prawo jazdy lub kartę rowerową przy pierwszym podejściu, należy zapoznać się ze szczegółowymi objaśnieniami funkcji pełnionych przez znaki drogowe. System symboli dotyczący znaków drogowych organizuje bowiem bezpieczne poruszanie się uczestników ruchu drogowego na jezdni, stąd wykształcenie w tym obszarze jest koniecznością, której nie uchyli się żaden kursant.

Czy chcesz usystematyzować swoją wiedzę z zakresu informacji na temat znaków dodatkowych? W ramach naszej strony internetowej odnajdziesz rzetelne kompendium zawierające wszystkie znaki dodatkowe z nazwami i definicjami w formacie pliku pdf. Otrzymujesz tym samym niepowtarzalną okazję do pobrania dokumentu na swój komputer bądź urządzenie mobilne, co stawia Cię na krok od podjęcia decyzji o jego wdrukowaniu oraz rozpoczęciu systematycznej nauki.

Umieszczone w katalogu przykładowe pytania egzaminacyjne z pewnością przyczynią się do redukcji Twojego stresu przedegzaminacyjnego i pomogą Ci przygotować się odpowiednio do państwowych testów. Wskutek mozolnej pracy naszego zespołu skutecznie przyswoisz informacje dotyczące barwy i kształtu, który przyjmują znaki dodatkowe, ich przeznaczenia, rzeczywistej ilości oraz miejsc usytuowania na polskich drogach.

FAQ Pytania i odpowiedzi dotyczące znaków dodatkowych

Co to są znaki dodatkowe?

Znaki dodatkowe są przeznaczone dla określonych grup pojazdów. Znajdują się również przed przejazdami kolejowo-drogowymi. Wyrażają ustalenia ruchu drogowego bądź pełnią funkcję informacyjną.

Jak wyglądają znaki dodatkowe?

Charakterystyka znaków dodatkowych jest niejednolita – począwszy od białych słupków wskaźnikowych z czerwonymi kreskami i obwódką, skończywszy na czerwono-białym krzyżu świętego Andrzeja oraz żółto-białej tabliczce sieci pod napięciem. Wymiary znaków dodatkowych, ich kolorystyka i kształty są niezwykle różnorodne.