Żeńców, Iłowa

>
<
Skala: + -
Obrót: °

Trudność:

Porady do skrzyżowania

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowania

Animacja: Iłowa-Żeńcow

Skrzyżowanie o “łamanym pierwszeństwie przejazdu”.

Obowiązuje zasada, że pojazdy z dróg podporządkowanych (cienka linia i znak A-7) ustępują pierwszeństwa pojazdom zbliżającym się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako z pierwszeństwem (gruba linia, znak D-1 z tabliczką typu T-6). 
W przypadku kolizji torów ruchu pojazdów zbliżających się drogą z pierwszeństwem przejazdu – ustępujemy pierwszeństwa wg ogólnych zasad – czyli zbliżającemu się pojazdowi z prawej strony.
Przy kolizji torów ruchu pojazdów zbliżających się drogami  podporządkowanymi – ustępujemy pierwszeństwa wg ogólnych zasad – czyli zbliżającemu się pojazdowi z prawej strony.

Jadąc zgodnie z przebiegiem oznakowanego pierwszeństwa musimy pokazywać kierunkowskazem ten zamiar, zachować szczególną ostrożność obserwując, czy wszyscy inni udzielają nam pierwszeństwa przejazdu.

Na tego typu skrzyżowaniach bardzo ważne jest dokładne stosowanie kierunkowskazu. Robimy to zawczasu i wyraźnie niezależnie od przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu. 
Czyli jedziemy w lewo z lewym kierunkowskazem, w prawo z prawym kierunkowskazem a brak kierunkowskazu oznacza nasz zamiar jazdy na wprost.

Twoja przegladarka nie obsluguje Flash!

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka