Szpitalna, Aleja Pokoju

>
<
Skala: + -
Obrót: °

Trudność: (Średnio: 3.4)

 • filmik z tego slynnego :) ronda fajnie nagrala tez szkla safetycar, zapowiada sie seria bo w tytule 1 ;)

 • Rondo im. Prezydenta R. Reagana - czyli słynne rondo z kostką brukową i przejazdem tramwajowym

  Dwukierunkowe torowisko tramwajów przylega do ronda ale go nie przecina.
  Zastosowano znaki STOP przed torowiskiem.
  Postępować będziemy zgodnie z przepisami – zatrzymamy pojazd w miejscu wyznaczonym i po sprawdzeniu możliwości ruchu pojedziemy dalej z taką myślą aby nie zostać na torowisku ustępując pierwszeństwa pojazdom w ruchu okrężnym.
  Nie spieszymy się przy przejeżdżającym tramwaju – czekamy do momentu uzyskania pełnej 100 % widoczności pojazdów w ruchu okrężnym i wolnego drugiego torowiska.  Na tym skrzyżowaniu mają pierwszeństwo pojazdy znajdujące się na nim. Przed nim, bowiem ustawiono znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" i C-12 " ruch okrężny". Jadąc od ulicy szpitalnej, skręcając drugim zjazdem musimy również zastosować się do znaku B-20 "stop". Ustawiony on tam został aby zjeżdżający z ronda ustąpili pierwszeństwa przejazdu pojazdom szynowym. Pamiętajmy czy pojazd szynowy się zbliża czy też nie jesteśmy zobowiązani do bezwarunkowego zatrzymania.

  Scena kolejna:
  Zanim wjedziemy na to skrzyżowanie musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdom szynowym. Zmuszeni jesteśmy znakami pionowymi "stop" i poziomymi P-12 "linia bezwzględnego zatrzymania- stop". Po zatrzymaniu przed linią P-12, po przejechani przez przejazd tramwajowy, musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na rondzie.

  Dowiedz się jak zdać egzamin z jazdy i teorii.

  odpowiedz | zgłoś

  (Średnio: 5.0)

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka